پیک یاب را از کجا دریافت کنم؟

برای دریافت اپلیکیشن پیک یاب، کاربران سیستم عامل iOS می توانند پیک یاب را از AppStore و کاربران Android می توانند پیک یاب را از GooglePlay و کافه بازار دریافت نمایید. برای سهولت در دانلود برای کاربران اندروید, ما لینک مستقیم در نظر گرفتیم, برای دانلود اینجا کلیک کنید.

چگونه در پیک یاب ثبت نام کنم؟

پس از دانلود اپیکیشن پیک یاب، پیامکی حاوی کد ثبت نام از شماره ی پیامک پیک یاب برای شما ارسال می شود. با وارد کردن کد ارسالی در اپلیکیشن پیک یاب، ثبت نام شما در پیک یاب به پایان رسیده است. یک ایمیل خوش آمد به همراه لینک برای تایید آدرس ایمیل شما فرستاده میشود و سپس شما می توانید از پیک یاب استفاده نمایید.

پیک یاب چگونه کار می کند؟

برای استفاده از پیک یاب، شما در ابتدا آدرس خود را در قسمت “مبدا” وارد می کنید، در همین زمان، نزدیک ترین پیک‌های پیک یاب بر روی نقشه به شما نشان داده خواهد شد. پس از وارد کردن آدرس مقصد و اطلاعات بسته ی ارسالی ( نظیر ابعاد بسته – تمایل به بیمه ی بسته – انتخاب پرداخت کننده – انتخاب شیوه ی پرداخت و… )، نزدیک ترین پیک پیک یاب، به سوی شما اعزام می شود و بسته ی شما تحویل گرفته و به مقصد مورد نظرتان تحویل داده و از تحویل گیرنده، رسید دریافت می نماید. دریافت رسید از تحویل گیرنده ی بسته، به منزله ی انجام تعهد پیک یاب است و پس از آن پیک یاب مسئولیتی در قبال بسته ندارد.

در پیک یاب چند سفارش به صورت همزمان می توانم داشته باشم؟

محدودیتی در ثبت سفارش به صورت همزمان در پیک یاب وجود ندارد و شما در پیک یاب این امکان را دارید تا همزمان چند سفارشِ در حال انجام داشته باشید و نیازی نیست تا فرآیند یک سفارش ( درخواست – ارسال –تحویل – پرداخت ) به پایان برسد تا امکان سفارش بعدی برای شما فراهم شود.

نرخ هزینه در پیک یاب چگونه محاسبه می شود؟

تعیین نرخ هزینه در پیک یاب به صورت هوشمند و با استفاده از فرمول های پیچیده محاسبه می شود. در این شیوه، نرخ هزینه پارامتری از مسافت است. بنا بر این محاسبه ی نرخ مسیر با توجه به مبدا و مقصد، متغیر خواهد بود.

امکان لغو سفارش در پیک یاب وجود دارد؟ چه زمان می توانم سفارش پیک یاب خود را لغو کنم؟

امکان لغو سفارش از سوی سفارش دهنده در پیک یاب وجود دارد، سفارش دهنده تا زمانی که پیک پیک یاب، بسته ی ارسالی را تحویل نگرفته، این امکان را دارد تا سفارش خود را لغو کند. امکان لغو سفارش پس از تحویل بسته به پیک پیک یاب و در طول مسیر انتقال بسته به مقصد وجود ندارد و هزینه های لغو سفارش در زمان های یاد شده به عهده ی کاربر است.

مسئولیت بسته ی ارسالی تا چه زمانی به عهده ی پیک یاب است؟

تعهد پیک یاب برای بسته ی ارسالی از سوی کاربر، تا زمان رسیدن به مقصد و تحویل به شخص تحویل گیرنده است. پیک پیک یاب بسته ی امانتی کاربر را به آدرس درج شده توسط ایشان تحویل داده و از تحویل گیرنده رسید دریافت بسته را که به امضای تحویل گیرنده رسیده است، دریافت می نماید. پس از تحویل بسته و دریافت رسید امضا شده از تحویل گیرنده، مسئولیت پیک یاب در قبال بسته ی ارسالی یاد شده به پایان می رسد.

امکان ارسال هر نوع باری در پیک یاب وجود دارد؟

پیک یاب تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. محتوای بسته های ارسالی توسط کاربران به عهده ی ایشان است. پیک یاب در قبال محتوای غیر قابل رویت مسئولیتی ندارد و هرگونه مسئولیت ناشی از حمل اقلام غیر مجاز از قبیل کالای قاچاق، مواد مخدر، اسلحه، مشروبات الکلی و … به عهده ی شخص سفارش دهنده بوده (تحویل دهنده یا تحویل گیرنده)، همچنین کاربر خاطی باید خسارات وارد شده به پیک یاب را در قبال ارسال اقلام یاد شده جبران نماید.

من تلفن همراه هوشمند ندارم، آیا من هم می توانم از پیک یاب استفاده کنم؟

کاربر عزیز، بله امکان استفاده از پیک یاب بدون استفاده از اپلیکیشن برای شما وجود دارد. شما برای استفاده از پیک یاب باید با شماره تلفن ۲۲۲۷۰۵۶۶ تماس حاصل نمایید. با تماس با پیک یاب و دریافت اطلاعات مورد نظر از شما، اپراتور های پیک یاب، نزدیک ترین پیک پیک یاب را جهت خدمت رسانی به سوی شما اعزام می نمایند.

من چگونه کیفیت خدمات پیک پیک یاب را مورد ارزیابی قرار دهم؟

امکان ارزیابی پیک پیک یاب در پایان هر سفر برای شما وجود دارد، به این گونه که شما در هر با استفاده از خدمات پیک یاب می توانید پیک پیک یاب خود را مورد ارزیابی عملکرد قرار دهید و به آن امتیاز دهید، بدین ترتیب امتیاز پیک های پیک یاب در پایان دوره هایی مشخص، از سوی کاربران مشخص می شود و واحد کنترل کیفیت پیک یاب در پایان دوره های یاد شده بنا به امتیاز هر پیک، ایشان را مورد ارزیابی عملکرد قرار داده و متناسب با امتیاز کسب شده توسط هر پیک با ایشان برخورد خواهد کرد. همچنین کاربران گرامی می توانند در صورت مشاهده ی هرگونه رفتار غیر حرفه ای از سوی پیک پیک یاب، مراتب را مستقیما با مدیر واحد کنترل کیفیت به آدرس الکترونیک [email protected] در میان گذاشته و یا با شماره تلفن ۲۲۲۷۰۵۶۶ تماس حاصل نمایند.

من چگونه می توانم هزینه ی استفاده از پیک یاب را پرداخت کنم؟

شما به دو روش می توانید هزینه ی ارسال بسته ی خود را پرداخت نمایید:
پرداخت اعتباری: در این روش شما می توانید با شارژ حساب کاربری خود، هزینه ی ارسال بسته را پرداخت نمایید. در این روش، هزینه ی ارسال، به صورت اتوماتیک از حساب کاربری شما کم می شود.
پرداخت نقدی: در این روش فرستنده یا دریافت کننده می تواند هزینه ی ارسال بسته را به صورت نقدی به پیک پیک یاب پراخت نماید. هنگام انتخاب پرداخت نقدی، کاربر این امکان را دارد تا پرداخت کننده ی وجه را مشخص کند یعنی پرداخت توسط فرستنده و یا تحویل گیرنده ی بسته انجام پذیرد.